Hakkımızda

Hastalığı hakkında yeterli bilgi edinemeyen pek çok kişi; ya durumun ciddiyetinin farkına varamıyor ya da gereksiz kaygılar taşıyor. Bu nedenle bir hastanın kısa ve anlaşılması kolay bir dilde bilgilendirilmesi tedavi başarısında oldukça önemli. Bu web sitesinin kurulma amacı da buna yardımcı olmak.

Bilginin anlaşılması ve akılda kalmasının en etkili yolunun düzyazı yerine görseller kullanmak olduğu bilimsel bir gerçek. Bu web sitesinin içeriği bu nedenle ağırlıklı olarak videolardan oluşuyor. Videolarda en sık görülen kalp hastalıkları, tanı ve tedavi yöntemleri anlatılıyor. Bazı videolarda bazı görsellerin ortak olduğunu fark edebilirsiniz. Bu bilinçli olarak yapıldı; her videonun kendi içinde bir bütün olması amaçlandı. Tüm video ve yazılarda herkesin kolayca anlayabileceği sade ve anlaşılır bir dil kullanmaya olabildiğince özen gösterildi. Anlamayı zorlaştıran tıp terimleri kullanılmadı. Sağlıkçı olmayan biri için gereksiz olduğuna inanılan detaylar anlatılmadı. Bilimsel ve güncel olmayan hiçbir içeriğe de yer verilmedi.

“Tedavi Yöntemleri” başlığında, eskiden sadece açık kalp ameliyatıyla yapılabilen ama gelişen teknoloji sayesinde son yıllarda artık ameliyatsız yöntemlerle de yapılabilen tedaviler ön planda. Bunun ana nedeni, her tür ameliyatsız tedavi yönteminin diğer gelişmiş ülkelerdeki gibi bizim ülkemizde de var olduğunun ve etkin bir biçimde uygulandığının farkındalığını sağlamak. Bu tür tedaviler için yurt dışına gitmenin ihtiyaç olmadığını hatta artık çevre ülkelerden ülkemize tedavi için gelindiğini vurgulamak gerek.

Kalp hastalıkları hakkında içerdiği onlarca eğitim videosuyla bu sitenin, siz hastalarımızın ve hasta yakınlarımızın kalbine dokunması dileğiyle.

Doç. Dr. Şükrü Akyüz

Videoyu oynat
Menü
error: